Güvenlik Taraması Hizmeti

Forsist Teknoloji, ayrıntılı Penetrasyon (Sızma) testi yaptırmayı planlayan ancak öncesinde sistemini gözden geçirme ve açıklarını olabildiğince kapatmayı hedefleyen veya Penetrasyon testine ihtiyacı olmadığını düşünen ancak sistemindeki açıklar hakkında fikir sahibi olarak temel unsurlar için güvenlik seviyesini artırmayı planlayan şirketlere hazır yazılımlar yardımı ile güvenlik testleri uygulamakta, doğrudan Penetrasyon testi yaptırmak isteyen müşterilerine ise bu hizmeti, işi üst seviye güvenlik olan yerli ya da yabancı şirketler aracılığı ile "Teknoloji Ürün ve Hizmetleri Satınalma Yönetimi" kapsamında sağlamaktadır.

Hizmet Kategorizasyonu şu şekildedir

1. Seviye Güvenlik Taraması

Bu hizmet kapsamında müşterilerimizin Bilgi Teknolojileri sistemindeki iç ve dış IP adresleri, Web siteleri, sistemlerinde bulunan windows tabanlı sunucu ve istemciler üçüncü parti yazılımlar ile taranmakta ve elde edilen bulgular müşterilerimize rapor halinde sunulmaktadır.

2. Seviye Güvenlik Taraması

1. seviye güvenlik taraması hizmetine ek olarak mevcut güvenlik yapısı, firewall kuralları, yedeklilik yapısı, kritik noktalardaki yazılımların sürümleri ve güncelleme ihtiyaçları analiz edilmekte, sonuçlar raporlanarak müşterimize sunulmaktadır.

Her iki hizmet sonucunda da talep edilmesi halinde BT departmanlarına iyileştirme desteği sağlanmaktadır.

Penetrasyon (sızma) Testleri hizmeti

Penetrasyon (sızma) testleri, bu konuya özel olarak eğitim almış tecrübeli ve işi sadece bu olan bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinde gerçekçi sonuçlar verebilmektedir.

Bu nedenle, Forsist Teknoloji, bu hizmeti müşterisinin talebi ve bütçesine uygun olarak yerli ya da yabancı iş ortakları aracılığı ile “Teknoloji Ürün ve Hizmetleri Satınalma Yönetimi” kapsamında sağlamaktadır.

Bu hizmetin size getirisi nedir ?

  • Şirketlerin hassas oldukları güvenlik konusunda durumlarını net bir şekilde görmelerini ve önlem almalarını sağlar
  • Güvenlik yatırımlarının doğru planlanabilmesi için önemli bilgi edinimi sağlar